نتخاب فرش یکی از سخت ترین انتخاب ها تلقی می شود. چرا که فرش ها در انواع طرح و نقش وجود دارند و انتخاب نمونه ای مناسب از میان آن ها کار دشواری می باشد. استفاده از فرش باعث القای گرما به فضای اتاق شده و هم چنین موجب انسجام میان المان های موجود در اتاق می شود. استفاده از فرش در انواع سبک های طراحی از روستیک گرفته تا مدرن کاربرد دارد. آن چه که در ادامه به توضیح آن پرداخته ایم، ایده هایی در زمینه استفاده از فرش در طراحی دکوراسیون داخلی و ارائه نکاتی در زمینه چگونگی انتخاب فرش مناسب می باشد.

انتخاب فرش با توجه به فضای مورد نظر

عدم استفاده از فرش باعث می شود طراحی داخلی به صورت ناکامل نمایان شود. در هنگام انتخاب فرش علاوه بر طرح و نقش باید به اندازه آن نیز توجه شود. به این منظور باید ابعاد اتاق مورد نظر را در نظر گرفته و متناسب با آن نسبت به انتخاب فرش اقدام نمایید. فرش ها نیز به مانند المان های دیگر کیفیت های متفاوتی دارند. توجه به کیفیت فرش از جمله عوامل مهم در انتخاب فرش می باشد. توجه به میزان رفت و آمد در اتاق از جمله عواملی است که در هنگام انتخاب فرش باید به آن توجه داشته باشید.

انتخاب فرش اتاق نشیمن

همان طور که می دانید اتاق نشیمن مکانی است که تمامی اعضای خانواده در آن جمع شده و به گفتگو می پردازند. از این رو طراحی آن باید به گونه ای باشد که فضایی دنج داشته و المان هایی در آن استفاده شود که باعث القای گرما به فضای اتاق شوند. انتخاب یک فرش مناسب یکی از آن دسته المان هایی است که استفاده از آن در اتاق نشیمن باعث ایجاد فضای متفاوتی می شود. برای انتخاب فرش اتاق نشیمن توجه به رنگ سایر المان ها حائز اهیمت می باشد. استفاده از یک فرش باعث ایجاد انسجام در فضای اتاق نشیمن خواهد شد.

استفاده از فرش در اتاق غذاخوری

استفاده از یک فرش مناسب در اتاق غذاخوری باعث ایجاد نمای زیبایی می شود. معمولا طراحی این قسمت به گونه ای است که میز غذاخوری بر روی فرش قرار می گیرد. بنابراین رنگ آن ها باید با یکدیگر هماهنگی داشته باشد. بنابراین توجه به تناسب رنگ فرش و میز و صندلی غذاخوری از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

انتخاب فرش اتاق خواب

استفاده از یک فرش نرم هر آن چیزی است که به استفاده از آن در اتاق خواب نیاز دارید. استفاده از یک فرش مناسب در اتاق خواب باعث می شود در زیر پا احساس نرمی داشته و در گرم نگه داشتن فضای اتاق نیز کمک می کند. به این منظور می توانید از فرشی که ۲/۳ اتاق را پر کند و یا از دو فرش باریک که در دو طرف تخت خواب پهن شود، استفاده نمایید.

توجه به کیفیت فرش

در بافت فرش از متریال های متفاوتی استفاده می شود. فرش ها در انواع دستی و ماشینی وجود دارند و با توجه به متریال و انواع دستی یا ماشینی بودن آن ها قیمت های متفاوتی دارند. بنابراین این امکان وجود دارد که با توجه به میزان بودجه نسبت به خرید آن ها اقدام نمایید. استفاده از فرش ها نه تنها از جنبه زیبایی شناسی بلکه به عنوان المانی که به نوعی عایق گرما بوده و استفاده از آن باعث ایجاد راحتی می شود نیز کاربرد دارد. زمانی که تصمیم به انتخاب فرش می گیرید، توجه به کیفیت فرش از عوامل مهمی است که باید در نظر داشته باشید.

استفاده از فرش با طرح راه راه

استفاده از فرش با طرح راه راه بیش تر در طراحی های مدرن مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از فرشی با طرحی این چنین در اتاق های کوچک تر باعث می شود که فضایی جذاب در اتاق به وجود آمده و اتاق طویل و عریض تر نشان داده شود. اگر در استفاده از این فرش از رنگ های خنثی استفاده شده باشد، به راحتی با سایر المان ها و رنگ دیوار ست می شود. بنابراین انتخاب رنگ صحیح در این گونه فرش ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

انتخاب هوشمندانه

انتخاب هوشمندانه فرش باید به گونه ای صورت پذیرد، که تمامی جوانب از زیبایی گرفته تا کیفیت در هنگام انتخاب آن رعایت شود. توجه به سبک طراحی در هنگام انتخاب فرش از جمله عوامل تاثیرگذار دیگری است که باید به آن توجه شود. بنابراین به یاد داشته باشید که در هنگام انتخاب تمامی جوانب را در نظر بگیرید.

انتخاب با توجه به سبک طراحی

از دیگر عوامل تاثیرگذار در انتخاب فرش سبک طراحی داخلی می باشد. برای مثال می توان گفت از سبک مدرن در طراحی داخلی استفاده کرده اید، بهتر است انواع فرش ساده را انتخاب نمایید. در مقابل در بیش طراحی هایی که به سبک روستیک انجام می شود، از فرش هایی که در طراحی آن ها طرح و نقش و الگوهای زیادی به کار رفته است، استفاده می شود. در جهت انتخاب صحیح فرش مطابق با سبک طراحی داخلی می توانید در هنگام خرید از فروشنده کمک بگیرید.بخوانید!  ایده های طراحی دیوار اتاق نشیمن

نکات پایانی

فرش المانی مناسب برای استفاده به عنوان کفپوش و یا به عنوان تزئین برای انواع کفپوش می باشد. استفاده از فرش ها باعث می شود که طراحی داخلی خانه بهتر خود را نشان داده و از زیبایی بیشتری برخوردار باشد. چرا که استفاده از آن باعث ایجاد انسجام در اتاق شده و در میان رنگ های استفاده شده در طراحی داخلی نیز هارمونی ایجاد می کند. توجه به رنگ دیوار، مبلمان و پرده از نکات اصلی در هنگام انتخاب فرش می باشد. همان گونه که گفته شد، امروزه با تنوع فراوان فرش گزینه های زیادی در مقابل شما قرار دارند و شما می توانید با توجه به بودجه مورد نظر نسبت به خرید آن ها اقدام نمایید. تنوع طرح و نقش فرش ها نیز به اندازه ای است که پاسخگوی تمامی سلیقه ها می باشد. نکات ارائه شده به شما در جهت انتخاب صحیح فرش کمک می کند.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *