لکه گیری فرش

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای فرش بوجود بیاید به دلیل وجود لکه های مختلف بر روی آن است. از بین بردن هر یک از این لکه ها و لکه گیری فرش نیز روش خاص خود را دارد ، زیرا اگر مواظب نباشید آنها یک استر چرب برای خود دارند ، زیرا اگر مراقب نباشید استر چربی دارند. این مقاله توسط مجموعه کارخانه قالیشویی همیشه تمیز برای شما نوشته شده است

لکه های چای و قهوه را از روی فرش پاک کنید

1- لکه های چای و قهوه روی فرش ها و فرش ها مانند لکه های شیر است و باید به آنها اضافه شود ، آنها را برداشته و با آب ولرم و مواد شوینده و اسفنج تمیز کنید و در صورت ادامه لکه ها ، 5٪ پراکسید هیدروژن و از بین بردن برخی لکه های آب ادامه دهید آن را خوب تمیز کنید و سپس محل را با حوله خشک کنید.

لکه گیری چای

2- بلافاصله چای را با قاشق جمع کنید و با پارچه و کف مرطوب و سفید چند بار لکه را تمیز کنید. اگر سایه باقیمانده لکه با پارچه ای مرطوب در آب و سرکه سفید با خاک پاک شد ، آن را پاک کنید.

لکه های چسب را از روی فرش ها پاک کنید

لکه های چسب از سرسخت ترین لکه هایی است که می توان نام برد. با ورود به تار و پود فرش ، این لکه ها شما را از بین می برد. برای از بین بردن این لکه ها ، اندازه گیری یک قاشق غذاخوری متوسط ​​پاک کننده pH متوسط ​​را با آب ولرم شروع کنید و همچنین می توانید پرایمر آمونیاک را اضافه کنید ، در صورت اضافه کردن ، لطفا آن را تمیز کنید.

البته بدانید که هرچه آمونیاک بیشتری استفاده کنید ، سریعتر تحریک می شوید.

لکه گیری فرش : لکه های شمع را از روی فرش ها پاک کنید

ممکن است گاهی برای شما اتفاق بیفتد که اشک شمع در بدو تولد یا در هنگام قطع برق در زمین یا هنگام تولد یا در هنگام قطع برق در زمین و هنگام تولد یا در هنگام قطع برق ایجاد شود. برای حل این مشکل ، یک کاغذ قهوه ای یا حوله کاغذی را در نوک لک ببینید ، سپس یک اتوی گرم را روی خشک کن یا بسته بندی قرار دهید.

پس از چند دقیقه ، در صورت لزوم روی کاغذ حساب کنید. چندین بار تکرار کنید.
روش پاک کردن لکه شمع روی فرش

تنباکو و نیکوتین را از روی فرش خارج کنید

این لکه ها از لجبازترین و محتمل ترین لکه هایی هستند که اگر می توانید روی فرش پیدا کنید. به خاطر داشته باشید که بهترین پاک کننده این لکه ها گلیسیرین است. در ابتدا کمی گلیسیرین روی ناحیه مورد نظر ریخته و آن را به آرامی تمیز کنید ، این کار را مجدداً انجام دهید و لکه را تمیز کرده و ریخته و اگر به مدت نیم ساعت روی آن قرار دادید آن را بشویید.

با این کار باید از شر تمام لکه های حاصل از آن خلاص شوید.

لکه گیری فرش : لکه دوده را از روی فرش ها پاک کنید

یکی از لکه هایی که می توان آن را تسکین داد ، مقابله با لکه های دوده است. اگر می خواهید از آن استفاده کنید بهتر است هنگام تمیز کردن ، استفاده از آن را فراموش نکنید. برای از بین بردن اثرات دود ، به ویژه روی فرش یا فرش های تیره ، باید کمی نمک روی لکه بپاشید.

بیشتر بدانید :

لکه های آدامس را از روی فرش پاک کنید

برای از بین بردن لکه های لثه ، باید با قرار دادن تکه های یخ روی بافت لثه ، از یخ استفاده کنید تا زمانی که کاملاً سفت و شکننده شود ، سپس از یک ماده دعوت کننده برای از بین بردن اثرات آن استفاده کنید. البته علاوه بر بستنی می توانید از سفیر تخم مرغ نیز استفاده کنید ، می توانید از آن به عنوان بستنی نیز استفاده کنید.

پاک کردن لکه ادامس روی فرش

از بین بردن خودکار لکه های جوهر از فرش

1- در خانه هایی که دانش آموز این لکه را زیاد می بیند. برای این کار حداقل اسپری مخصوص مو را روی لکه اسپری کنید.
اجازه دهید خشک شود ، سپس به آرامی با محلول آب و سرکه تمیز کنید. البته توجه داشته باشید که میزان سرکه ای که می توانید استفاده کنید به اندازه رشته ای که روی فرش بافته اید مهم نیست.

پاک کردن لکه خودکار روی فرش

2. لکه را با اسفنج آغشته به شیر از بین ببرید ، سپس لکه را با یک دستمال مرطوب از بین ببرید.

لکه های قدیمی

تمیز کردن این لکه ها دشوار است و پاک کردن آنها دشوارتر است ، با قرار دادن آمونیاک و ریختن آن بر روی سطح ، می توان سایر لکه ها را از روی فرش و کف پاک کرد و از بین برد. با یک اسفنج مرطوب پاک کرده و دوباره با آب بشویید آمونیاک برای از بین بردن کامل لکه ها.

لکه های جوهر و روغن روی فرش

گریه نکنید و نگران نباشید ، فقط کمی شیر روی سطح آن بریزید و اجازه ندهید که لکه های جوهر و شیر بیشتر پخش شود ، بعد از چند ساعت جوهر و روغن جذب شیر می شوند و می توانید به تدریج از بین ببرید لکه جوهر.

برای تمیز کردن روغن می توان از ترکیب شیر و آرد ذرت نیز استفاده کرد ، زیرا آرد ذرت چربی را از بین می برد.

همچنین می توان با ریختن پودر بوراکس بر روی سیمها و پس از مدتی صرف جاروبرقی سیمها و بوراکس بر روی سیمها و پس از مدتی صرف جاروبرقی سیم برقی بر روی سیمها و استفاده از بوراکس بر روی سیمها و استفاده از جارو برای استفاده از این لکه ها.

در حالی که. بوراکس همچنین دارای خاصیت تمیز کنندگی و پرداخت روی سطح است و می تواند بافت های آن را با هم و زودتر زندگی کند.

رنگ مو ، لاک ناخن و سایر لکه های لوازم آرایشی

این لکه ها بسیار لجبازی هستند و شما باید آنها را با محلول رنگ پاک کنید تا اثر روی فرش باقی نماند.

لکه های صمغ و سقز

این لکه ها کابوسی ترسناک برای فرش و کفپوش است ، اما با قرار دادن یخ روی آدامس می تواند آن را نرم کند و بنا بر احتیاط ، آدامس و هرگونه چیز چسبنده ای را از روی فرش و کف خارج کند.

لکه های محکم و سختی که به فرش می چسبند

استفاده از حوله و اسفنج برای از بین بردن لکه ها همیشه جواب نمی دهد و گاهی می توانید از مسواک نرم با ترکیبی از سرکه و آب برای از بین بردن لکه ها استفاده کنید و در صورت امکان حتی لکه های خمیر و لکه های جامد را از بین ببرید.

انواع شربت ها و نوشیدنی ها

بلافاصله آن را با قاشق جمع کنید و چندین بار لکه را با یک پارچه مرطوب و کف تمیز کنید. این کار را چندین بار انجام دهید تا لکه کاملا پاک شود. هر بار قبل از کار ، آب را روی محل قرار دهید تا لکه به خوبی تمیز شود. اگر سایه لکه همچنان ادامه داشت ، آن را با پارچه ای که در محلول آب و سرکه مرطوب شده است با کفش تمیز کنید.

پاک کردن لکه شربت روی فرش

لکه گیری فرش وقتی قیر روی فرش ریخته شده

ابتدا لکه را با کفگیر یا پشت چاقو پاک کنید و یک کاغذ کاه بر روی محل قرار دهید و با استفاده از اتوی داغ (خیلی داغ) اثر لکه را از فرش به کاغذ منتقل کنید. کاغذ تمیز با پاک کننده کامل لکه از بین می رود . بقیه پارچه را با یک پارچه مرطوب و کف تمیز کنید. اگر سایبان به خوبی تمیز نشده است ، آن را با یک پارچه مرطوب تمیز کنید.

خون
با استفاده از یک دستمال آغشته به آب و صابون ، لکه را از بین ببرید.

موم دوده

برای از بین بردن اضافی ، در صورت باقی ماندن باقی مانده از پارچه آغشته به الکل ، لکه را با یک پارچه مرطوب و کف پاک کنید.

جوهر
ماست را دوباره اصلاح کنید ، آن را روی لکه بریزید ، سپس آن را با یک قاشق از محلول ایجاد شده مالش دهید. با پارچه مرطوب با آب و کف آن را بردارید.

آبرنگ
با یک پارچه مرطوب با محلول آب و سرکه سفید با کف تمیز کنید.

لکه گیری فرش موقع ریختن کاکائو و شکلات

مقدار اضافی آن را با یک قاشق ، با یک پارچه آغشته به آب و سرکه سفید همراه با کف ، پاک کنید.

لکه های روغن و چربی

مواد اضافی را با یک قاشق ، با یک پارچه آغشته به محلول آب و سرکه سفید با کف تمیز می کنید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.