اجسام سنگین و حرکت مداوم مشکلات زیادی را برای فرش ایجاد می کند. احتمالاً قبلاً متوجه شده اید که پس از برداشتن وسایلی مانند پایه مبل یا میز از روی فرش ، محل آنها به طور کامل باقی می ماند و در برخی موارد نمی توان به راحتی آنها را حذف کرد. هرچه اجسام سنگین بیشتر روی حصیر بمانند یا بیشتر حرکت کنند ، حصیر بیشتر سوراخ و تورفتگی پیدا می کند. در این موارد است که باید به دنبال راهی مناسب برای جلوگیری از کوبیدگی فرش بود.

به طور کلی همیشه بهتر است اقدامات لازم را برای جلوگیری از کوبیدگی فرش انجام دهیم که در ادامه به آنها می پردازیم. اگر فرش شما بسیار آسیب دیده است ، احتمالاً باید به یک قالیشویی خوب در اصفهان برای حذف آن مراجعه کنید. در این مقاله ، چند روش ساده را به شما آموزش می دهیم تا بتوانید به راحتی قسمت بزرگی از کوبیدگی را به تنهایی از روی فرش بردارید.

کوبیدگی فرش چیست؟

کوبیدگی فرش زمانی اتفاق می افتد که برخی از تجهیزات سنگین به مدت طولانی روی فرش می نشینند و در طولانی مدت حرکت نمی کنند. اگرچه فرش های ماشینی از مواد محکمی مانند اکریلیک ساخته شده اند و از دوام بالایی برخوردارند ، اما تنها گذاشتن آنها می تواند بر آنها تأثیر بگذارد. این امر در مورد فرش های نفیس دستباف نیز صادق است. بنابراین ، همیشه توصیه می شود از ضربه گیرها برای پایه مبلمان و میزها استفاده کرده و هر چند روز یکبار آنها را جابجا کنید تا از بروز چنین مشکلاتی به طور کامل جلوگیری شود.

روشهای از بین بردن کوبیدگی فرش

به طور کلی ، از بین بردن کوبیدگی فرش کار دشواری یا غیرممکن نیست. برای انجام این کار ، باید چند عملیات اساسی را انجام دهید تا فرش در بهترین حالت قرار گیرد. ابتدا سطح فرش را چندین بار جاروبرقی بکشید تا الیاف تا حد امکان صاف بمانند. در صورت امکان ، تشک را بردارید و آن را برای چند ساعت به محل مناسب برگردانید. اگر در آپارتمان زندگی می کنید ، یکی از اتاق ها را برای این منظور اختصاص دهید. سپس می توانیم مراحل بعدی را ادامه دهیم.

نحوه رفع کوبیدگی فرش با استفاده از یخ

استفاده از یخ برای صاف و صاف کردن الیاف فرش بسیار ساده و راحت است. برای از بین بردن فرورفتگی فرش با استفاده از یخ ، ابتدا به کف خانه خود توجه کنید. اگر کف از موادی مانند چوب ساخته شده است ، وسایلی مانند حوله یکبار مصرف یا سفره را زیر قسمت آسیب دیده فرش قرار دهید تا رطوبت ناشی از ذوب یخ به خانه آسیب نرساند. به طور کلی یخ خاصیت جاذب خوبی دارد و با ذوب شدن الیاف فرش را صاف می کند.

جلوگیری از کوبیدگی فرش با یخ

برای این کار سینی های کوچک یخ آماده کنید. این تکه های یخ را دقیقاً روی ناحیه آسیب دیده قرار دهید و تشک را با استفاده از شانه یا برس به آرامی به جلو و عقب بکشید. چند ساعت منتظر بمانید تا یخ در فضای باز آب شود. اگر احساس می کنید الیاف فرش هنوز در حالت قبلی خود هستند ، دوباره شروع کنید و منتظر نتیجه باشید. هنگامی که یخ ذوب شد ، از شانه ای با دندان های جداگانه برای کشیدن الیاف تشک به بالا استفاده کنید.

این کار را ادامه دهید تا همه الیاف فرش صاف شوند. این کار را تا آنجا که ممکن است ملایم انجام دهید ، زیرا هر فشار اضافی می تواند هزینه زیادی برای شما داشته باشد. همیشه تمیز بهترین قالیشویی در اصفهان

همه می دانیم که برخی از الیاف فرش در تماس با آب به راحتی رنگ خود را بازیابی می کنند. بنابراین ابتدا این کار را برای یکی از تکه های کوچک کوفته انجام دهید و اگر مشکلی ندارد ، این کار را برای سایر قسمت های حصیر نیز انجام دهید. همچنین می توانید از تعدادی دستمال کاغذی و سشوار برای خشک کردن فرش استفاده کنید.

کوبیدگی فرش را با بخار تعمیر کنید

وقتی پای فرش پاشی به میان می آید ، احتمالاً فکر می کنید انجام این کار سخت است. اما اصلا نگران نباشید. امروزه می توانید بخارهای لباس را از بسیاری از فروشگاه ها برای مدت معینی قرض بگیرید ، یا فقط از اتوی خانگی خود تا حد امکان استفاده کنید. بخارپوش لباس علاوه بر از بین بردن فرورفتگی روی فرش ، راهی عالی برای تمیز کردن است

به دفترچه راهنمای محصول مراجعه کنید و بر این اساس مقداری آب در مخزن بریزید. هنگامی که دستگاه به اندازه کافی گرم است ، آن را در حالت تولید بخار قرار دهید. بخارپز را به آرامی روی قسمت خرد شده فرش با حرکات آهسته بمالید. بهتر است دستگاه را بیش از چند ثانیه روی فرش نگذارید ، زیرا خطر آسیب دیدن الیاف وجود دارد. پس از اتمام کار ، از برس یا شانه استفاده کنید تا پرز فرش به حالت عادی برگردد.

اگر قصد دارید از آهن برای محکم کردن تشک استفاده کنید ، ابتدا منطقه آسیب دیده را به خوبی با آب پاش مرطوب کرده و یک حوله یا پارچه مناسب را روی آن پهن کنید. اتو را روی متوسط ​​قرار دهید و تشک را با حرکات ملایم بیرون بکشید. هنگام انجام این کار ، اطمینان حاصل کنید که دائما دکمه تولید بخار را برای تولید بخار فشار دهید. پس از اتمام کار ، پارچه را بردارید و قسمت کوبیده شده را با شانه یا برس خوب صاف کنید تا فرش یکدست شود.

جلوگیری از کوبیدگی فرش با ترمز فرش

ترمز فرش وسیله جالبی است که برای محافظت و جلوگیری از لرزش فرش در زیر آن قرار گرفته است. نکته جالب در مورد ترمز فرش این است که توانایی بالایی در تحمل فشار از بالا دارد و بنابراین در جلوگیری از برخورد موکت بسیار م effectiveثر است و یکی از راه های از بین بردن ضربه فرش است. برای استفاده از ترمز تشک لازم نیست آن را برای کل تشک خریداری کنید. شما می توانید ترمز فرش را به میزان دلخواه خریداری کرده و آن را در مناطق آسیب پذیر مانند زیر مبلمان و میز قرار دهید.

جلوگیری از کوبیدگی فرش با ترمز فرش
نتیجه

کوبیدگی فرش یکی از عواملی است که به الیاف و بافت فرش آسیب می رساند و به همین دلیل ، ما باید راه هایی برای از بین بردن ترک از روی فرش معرفی کنیم که می تواند یخ ، بخار و بافت باشد. فرش هایی که به این سه مورد اشاره می کنیم. روش برای شما و روش های حذف فرش را به شما گفت.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.