آشنایی با رفوگری فرش در اصفهان

رفوگری فرش در اصفهان یکی از حساس ترین و منحصر به فردترین خدمات هنری در ایران می باشد که هر قالیشویی در اصفهان باید بتواند آن را به بهترین شکل ممکن ارائه دهد . رفوکاری در اصفهان به معنی احیای بافت فرش است ، در واقع به معنای ترمیم بافت و شکل فرش به صورت حرفه ای است. یکی از وسایل حساس و ظریف در منزل فرش های ماشینی یا فرش های دستباف به شمار می روند که نسبت به دیگر وسایل به مراقب بیشتری نیاز دارد .

 بسیاری از افرادی که فرش آنها مشکل دارد فکر می کنند باید تعویض شوند اما امروزه با استفاده از تکنیک رفوگری می توان این آسیب را ترمیم کرد . شما بارها و بارها کلمه رفوگری را شنیده اید ، اما به آن توجه نکرده اید یا اطلاعاتی در مورد آن ندارید. در این مقاله سعی داریم اطلاعات کاربردی در مورد آن و نحوه انجام آن را در اختیار شما قرار دهیم. قالی بافی شغلی حساس است که نیاز به دقت بالایی دارد و در این راستا باید نکاتی را که در این مقاله به آن اشاره می کنیم در نظر گرفته و رعایت کنیم .

رفوگری فرش در اصفهان با همیشه تمیز

نکاتی در مورد رفوگری

هنر رفوگری فرش یکی از خدماتی به شمار می رود که قسمت های فرسوده ، آسیب دیده ، سوخته و پاره شده فرش را تعمیر می کند. مشتریان عزیز دقت نمایید این کار دارای ظرافت بالایی بوده و نیاز به دقت بالا می باشد. این کار برای همه امکان پذیر نیست و شما باید فرش های خود را که نیاز به رفو دارند به متخصص بسپارید. کارخانه همیشه تمیز با سالها تجربه در زمینه تعمیر فرش در اصفهان ، قالیشویی در اصفهان و رفوگری فرش  بهترین خدمات مربوط را به شما ارائه دهد.

 چه زمانی فرش نیاز به رفو دارد

زمانی که شرایط و عواملی به آنها آسیب رسانده است . برخی از صدمات کاملاً تصادفی هستند ، که مردم اصلاً متوجه آن نمی شوند و ناخودآگاه رخ می دهند. برخی از صدمات به فرش در اثر استفاده مکرر و طولانی از فرش ایجاد می شود که می تواند باعث ساییدگی ، پارگی و تغییر رنگ شود.

 اینها عوامل غیر انسانی هستند ، اما با احتیاط و مراقبت و رعایت نکات لازم تا حدودی می توان از این مشکل جلوگیری کرد. برخی از عواملی که به بافت فرش  آسیب می رساند و نیازمند رفو می باشد می توان اینگونه نام برد: سوختگی ، پارگی با چاقو ، بید زدگی و غیره. اما با رعایت نکات ایمنی و جلوگیری از حوادث می توان این خطرات را به راحتی کنترل کرد تا نیازی به رفوگری فرش در اصفهان نباشد.

هزینه رفوگری فرش چقدر است؟

میزان صدمه به سطح فرش بر قیمت آن تأثیر می گذارد. هرچه سطح خسارت بیشتر باشد ، هزینه ها نیز بیشتر می شود. از طرف دیگر ، مواد الیاف فرش نیز در هزینه ها دخیل است. تعمیر فرش ابریشم دستباف هزینه بیشتری دارد. دلیل آن ظرافت و الیاف به کار رفته در بافت فرش است. دقیقاً از الیاف یکسان با قطر و کیفیت یکسان برای تعمیر فرش استفاده می شود. روش کار این است که فرش ابتدا بررسی شده و هزینه نهایی بر اساس میزان آسیب و روش مورد استفاده برای تعمیر برآورد می شود.